Hakkımızda

Hacettepe Racing, Hacettepe Üniversitesi Otomobil ve Motor Sporları Topluluğu (HUNOMOST) tarafından, 2014 yılında Makine Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç.Dr. Benat Koçkar danışmanlığında kurulmuştur.

Makine Mühendisliği öğrencilerinin çoğunluğu oluşturduğu takımın Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Nükleer Enerji Mühendisliği, İşletme ve İktisat gibi bölümlerden 60’a yakın üyesi bulunmaktadır.

Dünyanın en büyük proje ve mühendislik yarışması sayılan Formula Student – İngiltere 2015 yarışında Klasman 2’deki tek Türk takımı olarak ülkemizi temsil etmiştir. Yarışmaya HUR01 adı verilen aracı tasarlayarak katılan Hacettepe Üniversitesi Formula Student Takımı ilk yıl takımı olmasına rağmen Mühendislik Tasarımı kategorisinde üçüncü olarak büyük bir başarı yakalamış, Jaguar Land Rover, Mercedes, Red Bull gibi büyük şirketlerden gelen jürilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

2016 yılında HUR01 adlı aracı üretip İngiltere’deki Silverstone Pistinde yarışmaya katılan iki Türk takımından biri olan takım 2017 yılında ise HUR02 adlı araç ile yarışmaya katılan tek Türk takımı olarak tüm testleri geçmiş ve dayanıklılık yarışını bitiren 18 takım arasına girerek büyük bir başarıya imza atmıştır.